SPORTRomânia, argint european după finală dramatică
România a câștigat argintul european la sabie masculin pe echipe, după 45-43 cu Ungaria în finala de la Antony, confirmând valoarea unei generații competitive și forța unei echipe care a luptat până la ultima tușă.